ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ:
ARIS Basketball AcademyΣτην έκτη θέση του Adidas Next Generation Tournament ο ΑΡΗΣ

Στην έκτη θέση του Adidas Next Generation Tournament ο ΑΡΗΣ

Ο ΑΡΗΣ κατέκτησε την έκτη θέση στο Adidas Next Generation Tournament της Euroleague, το οποίο διεξήχθη στο Ντουμπάι.

Στην τρίτη και τελευταία μέρα, οι «κιτρινόμαυροι» ηττήθηκαν από τη Βαλένθια με 66-74. Η ομάδα του Ανδρέα Κεσαπίδη είχε το προβάδισμα στο πρώτο μέρος. Προηγήθηκε με 19-11 και με 21-18 στο δεκάλεπτο και έκλεισε το ημίχρονο στο 39-37.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Ισπανοί πήραν τον έλεγχο και προηγήθηκαν με 43-51, πριν ο ΑΡΗΣ κάνει σερί 8-0 και μειώσει σε 51-53. Η περίοδος έληξε στο 51-56. Η Βαλένθια έφτασε στο 60-70, ο ΑΡΗΣ μείωσε σε 66-71, όμως δεν πρόλαβε να ολοκληρώσει την ανατροπή.

Πουρλίδας και Καζαμίας οδήγησαν τον ΑΡΗ στο σκοράρισμα με 19 και 16 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 39-37, 51-56, 66-74.