ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ:
ARIS Basketball AcademyΝαύαρχος Βότσης: Τέταρτη νίκη στα τελευταία πέντε ματς, 80-89 στα Βασιλικά

Ναύαρχος Βότσης: Τέταρτη νίκη στα τελευταία πέντε ματς, 80-89 στα Βασιλικά

Η αναπτυξιακή ομάδα του ΑΡΗ Midea, Ναύαρχος Βότσης, επικράτησε εκτός έδρας με 80-89 των Βασιλικών, στο πλαίσιο της όγδοης αγωνιστικής του National League 2.

Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη για στους τελευταίους πέντε αγώνες για την ομάδα του Ανδρέα Κεσαπίδη, παρά τις απουσίες των Χατζηλάμπρου, Πεταλωτή και Βενετίδη, οι οποίοι έχουν υποχρεώσεις με την Εθνική Παίδων.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα και προηγήθηκαν με 23-11 στο δεκάλεπτο και 40-32 στο ημίχρονο. Ο ΑΡΗΣ έκανε τη μεγάλη αντεπίθεση στην τέταρτη περίοδο, όπου με ένα επιμέρους 19-33, εξασφάλισε τη νίκη. Καζαμίας και Πουρλίδας οδήγησαν τους «κιτρινόμαυρους» στο σκορ, με 20 πόντους έκαστος.

Διαιτητές: Μιχέλης-Κασούμης-Λαμπρέλλης

Τα δεκάλεπτα: 23-11, 40-32, 61-56, 80-89

ΓΑΣ Βασιλικών (Παπαβασιλείου-Κούρτης): Χαλάτσης 8(1), Παπαγεωργίου 5(1), Αποστολίδης, Οικονόμου 22, Τσιάμης 11, Πασούδης 8, Θάνο 5, Ντισλής 21(4).

Ναύαρχος Βότσης (Κεσαπίδης-Μήτσικας): Τσαχτσίρας 7, Καζαμίας 20(3), Γιαννίκος 6(1), Επαμεινώνδας 12(2), Πουρλίδας 20(4), Πατεράκης 6(1), Κασιάνος 9(3), Σιμεόνοβ, Φωτιάδης 6(2), Κοτσαπουϊκίδης 3.