ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ:
ARIS Basketball AcademyΝαύαρχος Βότσης: Ήττα από τη Σταυρούπολη

Ναύαρχος Βότσης: Ήττα από τη Σταυρούπολη

Η αναπτυξιακή ομάδα του ΑΡΗ Midea, Ναύαρχος Βότσης, ηττήθηκε από τη Σταυρούπολη με 80-71, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του National League και δέχτηκε την πρώτη ήττα μετά από πέντε συνεχόμενες νίκες.

Ο αγώνας ήταν πλήρως ισορροπημένος στο πρώτο ημίχρονο με τον Ναύαρχο Βότση να πηγαίνει στα αποδυτήρια πίσω με 36-35. Στην τρίτη περίοδο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αυξήσουν τη διαφορά στο +14 και πήραν τη νίκη με 80-71.

Δεκάλεπτα: 19-20, 36-35, 64-50, 80-71

Διαιτητές: Ηλιόπουλος, Μιχέλης, Τογανίδου

Σταυρούπολη (Χριστοφορίδης): Φόρογλου 2, Κυλαντωνίδης Π. 2, Δασκαλόπουλος 22, Ταβλαρίδης 21(6), Τζαμπαζλής 10(1), Χατζημιχαηλίδης 5, Γκαβέζος 7, Φωτιάδης, Παπασάβογλου 5(1), Παπαπασχάλης 6, Κυλαντωνίδης Χ.Σ.

Ναύαρχος Βότσης (Κεσαπίδης): Καζαμίας 10, Γιαννίκος 16(4), Επαμεινώνδας 6, Χατζηλάμπρου 6(2), Βασιλάκης 2, Πεταλωτής 5(1), Βενετίδης 7(2), Πουρλίδας 13(1), Πατεράκης 3, Φωτιάδης 3(1), Κασιάνος.