ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ:
ARIS Basketball AcademyΉττα μετά από μάχη για τον Ναύαρχο Βότση

Ήττα μετά από μάχη για τον Ναύαρχο Βότση

Η αναπτυξιακή ομάδα του ΑΡΗ Midea,  Ναύαρχος Βότσης, ηττήθηκε με 70-76 από την Αγία Βαρβάρα, στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του National League 2. Ήταν το πρώτο παιχνίδι για τους νεαρούς παίκτες του ΑΡΗ σε εθνική κατηγορία, αφού το ρόστερ του Βότση αποτελείται από αθλητές του εφηβικού και του παιδικού τμήματος του ΑΡΗ.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά αμφίρροπο με τις ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον Ναύαρχο Βότση να προηγείται με 21-18. Στη δεύτερη περίοδο, οι φιλοξενούμενοι πήραν μικρή διαφορά και οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια μπροστά με +5 (31-37).

Παρεμφερής ήταν η εικόνα και στο τρίτο δεκάλεπτο με την Αγία Βάρβαρα να βρίσκεται μπροστά με 49-57. Στην τελευταία περίοδο ο Ναύαρχος Βότση πίεσε παραπάνω, μείωσε τη διαφορά, ωστόσο δέχτηκε την ήττα με 70-76.

Δεκάλεπτα: 21-18, 32-37, 49-57, 70-76

Διαιτητές: Θεοδωρίδης, Νέδογλου, Παπαδόπουλος Γρ.

Ναύαρχος Βότσης (Κασαπίδης): Τσαχτσίρας 12, Καζαμίας 18, Γιαννίκος 12(2), Επαμεινώνδας 11(2), Χατζηλάμπρου 12(2), Πουρλίδας 3, Πατεράκης 2, Φωτιάδης.

ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας (Μυτικόπουλος): Βασιλόπουλος 7(1), Μαρκόπουλος 11(1), Αθανασιάδης 17(2), Πέπα 9(1), Στεφανίδης 13(1), Πρασίνης 8, Πρεμέτης 4, Λαζαρίδης 4, Μπανάσας  3, Μπαλαμπουγιούκης, Μάρκου, Χρονόπουλος.