ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ:
ARIS Basketball AcademyΠαίδες: «5 στα 5» για τον ΑΡΗ, κέρδισε και τον Π.Α.Ο.Κ.

Παίδες: «5 στα 5» για τον ΑΡΗ, κέρδισε και τον Π.Α.Ο.Κ.

Η ομάδα Μπάσκετ Παίδων του ΑΡΗ συνεχίζει αήττητη στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ, κερδίζοντας με 78-65 τον Π.Α.Ο.Κ. εκτός έδρας.

Ήταν η 5η νίκη της ομάδας του Δημήτρη Μήτσικα σε ισάριθμους αγώνες. Το ημίχρονο βρήκε τον ΑΡΗ μπροστά στο σκορ με έξι πόντους (36-42). Η τρίτη περίοδος ήταν αρκετά ισορροπημένη (61-63), αλλά ο ΑΡΗΣ στη τέταρτη περίοδο έδειξε τη κυριαρχία του και με επιμέρους σκορ 15-4 κατάφερε να φύγει με το «διπλό», κερδίζοντας την αντίστοιχη ομάδα του Π.Α.Ο.Κ. με 78-65.

Ο  Τσιαχτσίρας σημείωσε τους 44 από τους 78 πόντους του ΑΡΗ.

Διαιτητές: Κασαπίδης – Μπάιος

Τα δεκάλεπτα: 27-24, 36-42, 61-63, 65-78.

Π.Α.Ο.Κ. (Τζόρας – Σταυρόπουλος): Κυριακόπουλος 9, Μπιτζιάδης, Παπαχαρίσης 2, Μπαρμπουδής, Καρπουζής 14 (2), Λέφας 28 (2), Χρυσάνθης 6, Ανδρονικίδης, Αλευράς, Γιανουλάκης 4, Μαυρίδης 2, Μίλασιτς.

ΑΡΗΣ (Μήτσικας – Χατζής): Σίμο 8, Πιάρας 10 (2), Τσιαχτσίρας 44 (2), Δαλαμπίρας, Καζαμίας, Καρυπίδης, Δονάκης 16 (1), Βαγγέλης, Μπάτζος, Γκουτζίκας, Κατσιάνος, Ζάνης .