ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ:
ARIS Basketball AcademyΠαίδες: Νίκη επί της Χ.Α.Ν.Θ.

Παίδες: Νίκη επί της Χ.Α.Ν.Θ.

Η ομάδα Μπάσκετ Παίδων του ΑΡΗ επικράτησε της Χ.Α.Ν.Θ. με 48-54 εκτός έδρας για το πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ.

Η ομάδα του Δημήτρη Μήτσικα ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο βρισκόμενη μπροστά με +13 (11-24). Στη δεύτερη περίοδο ο ΑΡΗΣ συνέχισε να έχει τα ηνία του παιχνιδιού και οδηγήθηκε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 11 πόντους (25-36).  Χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο και έχοντας τον έλεγχο μέχρι το τέλος, οι «κιτρινόμαυροι» πήραν τη νίκη με 48-54 και έφυγαν με το «διπλό» από τη Χ.Α.Ν.Θ.

Δεκάλεπτα :11-24, 25-36, 39-48, 48-54.

ΧΑΝΘ (Μωυσιάδης-Σερετης): Καραβίδας, Σαρρής 9(1), Στεφανάκης 8(2), Σαρακηνού, Κουτσομητρος 2, Τρυφωνιδης 8(2), Κυραϊλιδης, Αμπαρης 17(3), Πατεράκης 4, Σάββας

ΆΡΗΣ (Μήτσικας-Γουλτίδης): Γκουτζίκας, Καζαμίας 9, Γιαννίκος 7(1), Καστρινός 2, Μπιλιόνης 1, Κοιλανίτης, Σιόγκας, Μπισκας 7, Μεσσηνιώτης 6, Κασσιανός 19(2)