ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ:
ARIS Basketball AcademyΠαίδες: Ήττα από τον Ηρακλή

Παίδες: Ήττα από τον Ηρακλή

Η ομάδα Παίδων του ΑΡΗ γνώρισε την ήττα από τον Ηρακλή στο «Nick Galis Hall» με 54-59, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Ήταν η δεύτερη ήττα σε οκτώ αγώνες για τους «κιτρινόμαυρους», οι οποίοι δεν εκμεταλλεύτηκαν το πολύ δυνατό ξεκίνημά τους (23-9 στο πρώτο δεκάλεπτο). Οι φιλοξενούμενοι με αντεπίθεση διαρκείας στην τελευταία περίοδο (επιμέρους σκορ 10-22) πήραν τη νίκη.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος – Κασαπίδης

Τα δεκάλεπτα: 23-9, 32-22, 44-37, 54-59.

ΑΡΗΣ (Μήτσικας – Χατζής): Σίμο 9 (1), Πιάρας 9, Τσαχτσίρας 15 (1), Δαλαμπίρας, Καζαμίας 9 (1), Καρυπίδης, Βαγγέλης, Μπάτζος, Κασιάνος Σ., Γκουτζίκας, Κασιάνος Θ. 2, Ζάνης 10 (2).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Τσίμπος – Χρήστου): Μαγγανάρης, Καχριμάνης, Παπαδόπουλος, Γερούκης, Οικονόμου, Μητσόπουλος 2, Κομιανίδης Ι. 23 (2), Κούκουνας, Όμο 11, Κομιανίδης Α. 10 (2), Ακριτίδης 10 (1), Μαυρίδης 3.