ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ:
ARIS Basketball AcademyΚέρδισε και τον Προμηθέα ο ΑΡΗΣ στο Rising Stars (photostory)

Κέρδισε και τον Προμηθέα ο ΑΡΗΣ στο Rising Stars (photostory)

Ο ΑΡΗΣ πήρε τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες, στην πέμπτη «πράξη» του Rising Stars Εθνική Ασφαλιστική, το οποίο διοργανώνει η ΕΟΚ.

Στον πρώτο αγώνα που έγινε σήμερα (29/01) στο γήπεδο των εκπαιδευτηρίων Φρυγανιώτη, η ομάδα του Ανδρέα Κεσαπίδη επικράτησε του Προμηθέα Πάτρας με 57-69.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ιδιαίτερα αμφίρροπο. Ο ΑΡΗΣ προηγήθηκε με 16-17 στο δεκάλεπτο, πριν το 34-34 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΑΡΗΣ πήρε ένα προβάδισμα έξι πόντων (47-53). Οι «κιτρινόμαυροι» άντεξαν στην προσπάθεια αντεπίθεσης του Προμηθέα και αύξησαν τη διαφορά, φτάνοντας στο τελικό 57-69.

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Σιταρίδης, Κώνης

Δεκάλεπτα: 16-17, 34-34, 47-53, 57-69

Προμηθέας (Χουντής-Στεφανίδης): Νικολόπουλος 2, Αθανασόπουλος, Καλλιακούδας 12(2), Γρύλλης 16(1), Στέβοβιτς , Βλάσσης 5, Βασιλείου 8(1), Πρέκας 7(1), Καναβός, Παρασκευόπουλος 7(1)

ΑΡΗΣ (Κεσαπίδης-Γουλτίδης): Προβατίδης 2, Κυργάκης 3(1), Γρηγοριάδης, Καζαμίας 2, Γκέκος, Δονάκης 11, Γκλιάνας 6, Λαμπρόπουλος 15(2), Τσαχτσίρας 15, Σιόγκας, Γεροκώστας 15(1).

Μπορείτε να δείτε τη στατιστική του αγώνα ΕΔΩ

Μπορείτε να δείτε τον αγώνα ΕΔΩ

Δείτε το photostory του αγώνα, στη σελίδα του ARIS Elite Basketball Program στο Facebook.